Yeşil Göle Bal 850Gr

Yeşil Göle Bal 850Gr

 55,00

Bağışıklık sistemini güçlendiren en doğal besinlerin başında bal geliyor. Aslında balı, sağlığa olan yararlarını saymakla bitiremeyeceğimiz, doğanın değerli bir armağanı olarak da niteleyebiliriz. Birçok ülkede yapılan araştırmaların ortaya çıkardığı sonuçlar, balın sağlık üzerindeki olumlu etkileri olduğunu kanıtlıyor. Dahası arı ürünlerinin birçok hastalığı önlediği de çarpıcı bir gerçek olarak önem kazanıyor.

Bilindiği üzere Kars ve Ardahan yöresel zirai faaliyetin son derece sınırlı, zirai üretimden ziyade kaba yeme dayalı hayvansal üretimin yoğun olduğu bir doğal üretim alanıdır.

Yeşil Göle Süzme Çiçek Balı sadece yörenin çiçeklerinden, yüzlerce aromatik bitkiden hasat edilmiş ve bir yaylanın balı diğerine karıştırılmamıştır. Bu özellikleri ile de orijinaldir. Sunulan ballar Çıldır, Hanak ve Posof ilçelerinin yaylaları ve Ardahan ili merkezine yakın yaylalardaki sözleşmeli arıcılarımızdan toplanmaktadır.

Akredite laboratuvarda kontroller ile alımlar yapılmaktadır. Analizi tamamlanmamış hiçbir ürün işlenmemekte, ancak olumlu rapordan sonra üretime alınmaktadır.Yeşil Göle  balı, arı kovanından en saf haliyle alınıp el değmeden ambalajlanmaktadır. Üretim ve miktarı sınırlı bir üründür.

Yörenin balı genellikle beyaz ile amber rengi arasında değişen açık renktedir. Arıların korunga ve kekik ziyaretleri arttıkça, balımızın rengi hafif kızıllaşır.

99 adet stokta

Adet
Karşılaştır
Stok Kodu: ygole110 Kategoriler: , Etiketler: ,
0

Yukarı

X